BUTİK KARS TURU

BUTİK KARS TURU

21.750TL'den başlayan fiyatlarla

07 Şubat 2024 Hareketli

4 GECE 5 GÜN

1. Gün (07 ŞUBAT 2024): Kars Havalimanında buluşmanın ardından Ögle yemegi icin Şehir merkezine geçiyoruz. Yemek molasi sonrası gezimize başlıyoruz. Kars Tarih boyunca bir çok savaş görmüştür. Bu savaşlarda kullanılan aletlerin, silahların ve yöreye has etnografik eserlerin sergilendiği Kanlı Tabya Harp Tarihi Müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Peynir Müzesini ziyaret edip Aksam yemeği ve konaklama için Kars’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz.
2. Gün (08 ŞUBAT 2024): Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında Kars'tan ayrılarak Ermeni Hanedanlığı'nın başkenti olmuş, Sultan Alparslan tarafından 1064 yılında 25 günlük bir kuşatmadan sonra fethedilen Ani'ye ulaşıyoruz. 1215 yılında Anili bir tüccar olan Tigran Honents tarafından inşa ettirilmiş Resimli Kilise, temelleri Bagratlı Kralı II. Sembat tarafından M.S. 990 yılında atılmış ancak Kral öldükten sonra eşi kraliçe Katranide tarafından 1001 yılında bitirilmiş Büyük Katedral, 1072 yılında Ebû'l Menuçehr Bey tarafından yaptırılan ve Anadoludaki ilk Türk Camisi olma özelliğini taşıyan Menuçehr Camini geziyoruz. 1803'te püskürtülmesi, sonra Arpaçay istikameti ile Türkiye - Ermenistan sınırını teşkil eden, Aras nehrinin önemli kolu olan, toplam 186 km uzunluğunda Arpa Çay boyunca yol alarak, doğduğu Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada göl kenarında öğle yemeği molası verdikten sonra Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğe sahip, en derin noktası 42 m. olan, lâv akıntısı ile meydana gelmiş bir doğal set gölü olan, muhteşem doğası ile, kış aylarında üzeri genelde donuk vaziyetteki Çıldır Gölü’nde dileyen konuklarımız, göl üzerinde atlı kızakla gezinti yapabilir ya da bolca fotoğraf çekilebilirler. Çıldır Gölü ziyaretlerimizi de bitirdikten sonra Kars'taki Otelimize Ulaşıyoruz. Konaklama Otelimizde. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel Yiyecekleri Tadacağımız Kars'ın Olmazsa Olmazı Kafkas Gecesi’ne katılıyoruz. (Fiyata Dahil)
3. Gün(09 ŞUBAT 2024): Sabah Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyaca ünlü kayak merkezlerinin arasında bulunan Sarıkamış Kayak merkezine çeviriyoruz, Sarıkamış kayak merkezine gelmeden önce Sarıkamış Şehitliğini ziyarete gidiyoruz, Osmanlı İmparatorluğu ile Rus Çarının karşı karşıya geldiği Sarıkamış Harekatı, işgal altındaki Kars, Ardahan ve Batum’u vatan topraklarına geri kazandırmak amacıyla, Enver Paşa komutanlığında 22 aralık 1914 yılında başlar. 1. Dünya Savaşı dönemidir ve Almanya’nın desteği ile başlatılan Sarıkamış Harekatı, Osmanlı ordusunun en ağır yenilgilerinden biri olarak tarihe geçer. Sarıkamış’ın bilançosu resmi rakamlarla Osmanlı arşivlerine şöyle işlenir: donarak ölen asker sayısı 60 bin, toplam kayıp 78 bin asker. Osmanlı ordusunun en büyük askeri kayıplarından biridir. da sonra kayak merkezine ulaşıyor ve karın keyfini yaşıyoruz dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir veya teleferiklere binebilirler, Ardından Kars Sehir merkezine geciyoruz. Kümbet Camii’ni (Eski 12 Havariler Kilisesi) göreceğiz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından ise Kars sokaklarında doyasıya gezmeniz için sizleri serbest bırakacağız. Bu gezi esnasında Kars’ın kendine has ve neredeyse tamamına yakını Baltık mimari tarzında olan yapıları arasında gezip, bölge halkıyla kaynaşıp, yeni bir kültürü tanımanın keyfini süreceksiniz. Sonrasında Akşam yemeğimizi alıp 22:00 da Trenimize geçip Yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. Ardından Erzincan'ın İliç ilçesine doğru yola çıkıyoruz.
4. GÜN:(10 ŞUBAT 2024):
Turistik Doğu Ekspresi treni Kars'tan Ankara'ya doğru Anadolu'nun eşsiz coğrafyasında yol alırken İliç, Divriği ve Sivas'ta mola veriyor.
MOLA 1 (İLİÇ) (Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde İliç varış saati 08:43 / İliç kalkış saati 11:43) İliç Garı'nda bekleyen aracımıza biniş ve araçla Kemaliye'ye geçiş. Kemaliye merkezinin yürüyerek gezilmesi ardından araçla trene dönüş. (Karanlık Kanyon kış şartlarında yolunun müsait olmasına ve zamanımız olmasına bağlı olarak köprüden görülebilecektir)
MOLA 2 (DİVRİĞİ) (Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Divriği varış saati 12:46 / Divriği kalkış saati 15:45) 12:46’da Divriği’ye ulaşan trenimizden inerek araçla Divriği Ulu Cami'ye geçiyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklu’nun taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camii göz alıcı bir mimari şaheser. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami hakkında anlatım ve bilgilendirme sonrası çarşıda serbest zamanımızın ardından trenimize dönüyoruz.
MOLA 3 ( SİVAS)
Turistik Doğu Ekspresi üçüncü ve son molasını Sivas tren istasyonunda mola veriyor. (Turistik Doğu Ekspresi rötar olmadığı takdirde Sivas varış saati 18:23 / Sivas kalkış saati 22:13) Sivas tren istasyonuna vardığımızda bizi bekleyen araçla Sivas Meydanına geçiyoruz. Doğu Ekspresi kış döneminde çoğunlukla rötarlı geldiğinden ve hava erken karardığından Sivas gezimiz hava karardıktan sonra ve yapıların dışarıdan görülmesi şeklinde olacaktır. Görevlimiz eşliğinde Sivas’ta Millî Mücadele tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Sivas Kongre Binası , Buriciye Medresesi - Şifaiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan Çifte Minareli Medreseyi görebileceğimiz meydana ulaştırıyor. Burada dilerseniz yemek yiyebilirsiniz. Serbest zaman sonrası belirtilen saatte buluşma ve araçla meydandan gara transfer. (Kongre Binası gezilememektedir) Daha sonra görevlimizin vereceği saatte meydanda buluşarak trenimize geri dönüyoruz. (Doğu Ekspresi rötar yapıp Sivas'a gece 21:30'dan sonra gelinirse Sivas'ta gezi yapılamamaktadır)
(Tren molaları için yukarıdaki varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır).
5. GÜN:(11 ŞUBAT 2024):
Sabah 08:59 Ankara'ya varış. (Rötar/aksama olmadığı takdirde TCDD tarafından duyurulan tahmini varış saatidir). Anıtkabir ziyareti yapılıp ve sonrasında Avm molası verilecektir. Ardından Kıbrıs uçuşu için Esenboğa Havalimanına geçiyoruz.
Önemli Not:
Tren Hareket saati Kars-Ankara: 22:20 (Tren molaları için yukarıdaki varış-kalkış saatleri sefere göre değişebilmektedir. Yolculuk esnasında, vagonumuzdan sorumlu kondüktörün tren mola için duruğunda vereceği kalkış saatleri esastır).
Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.
*Doğu Ekspresi son dönemde Ankara'ya 5-6 saat rötarlı gelmektedir.
Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Uçak Saatleri
Lefkoşa - İstanbul 04:35 07:20
İstanbul - Kars 10:10 12:20
Ankara - Lefkoşa
20:45 20:55
Ücrete Dâhil Olan Hizmetler Ercan-Kars/Ankara-Ercan Gidiş Dönüş Uçak Biletleri Turistik Doğu Ekspresi Kars - Ankara yataklı vagon bileti 2 Gece Kars’ta Konaklama Otelde alınacak 2 Sabah Kahvaltısı Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği Akşam Yemekli Kafkas gecesi İliç Turu Divriği Turu Sivas Turu Lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar Profesyonel Rehberlik hizmeti & Acente Yetkilisi Çevre gezileri Seyahat sağlık sigortası
Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler Öğle yemekleri Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler Tüm özel harcamalar Müze, ören yeri girişleri Milli Park giriş ücretleri
Paket Fiyat İki kişilik odada kişi başı 21.750 TL Tek kişilik oda 30.950 TL
Not: Araçtaki Oturma düzeni, rezervasyon önceliğine göre düzenlenmektedir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği buluşma saatlerine uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. 0-2 yaş Bebek yolcunun koltuk hakkı bulunmamaktadır. Bebek için koltuk talep eden misafirlerimiz çocuk ücreti ödeyerek koltuk satın alabilmektedirler. Rezervasyonunuzu kimlik veya pasaport ibrazı veya yazılı gerçekleştirmeniz gerekmektedir, sözlü olarak verilen hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır. Tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri ve buluşma detaylar iletilecektir. Otellerimiz, yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir. Dorana Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama şartı ile, tek çocuk için geçerlidir.
Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır. Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir, bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir. Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Dorana Turizm sorumlu tutulamaz. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden konuklarımız; Giriş ülkesi pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmayabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur Kimlik veya pasaportu olmayan yetişkin, çocuk veya bebek yolcular farklı bir belge ile uçuş yapamamaktadır. Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir. Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Evrakları eksik olan misafirlerin, tura katılımında çıkabilecek sorunlardan Dorana Turizm sorumlu tutulamaz ve tur kalkışını geciktiremez. Bu durumda, kişi veya kişilerin tüm tur ücretinin tamamı yanar ve iadesi mümkün olmaz. Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 15 gün öncesine kadar Dorana Turizm ’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Dorana Turizm misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Turlarımız promosyon tur olup tüketici tarafından iptal ve değişiklik kabul edilmemektedir. Tüketici, gezinin başlamasından 7 gün öncesine kadar turu istediği kişiye devredebilir. Ölüm, hastalık, kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi ve onaylanması durumunda, uçak bileti hariç acentenin prosedürüne göre iade işlemleri yapılmaktadır. İade işlemleri 01 – 03 hafta arası sürmektedir. Kredi kartı ile taksit olarak satın alınan turlar, aynı şekilde banka tarafından taksit olarak iadesi yapılmaktadır. Belirtişmiş olan fiyatlar kontenjan doluluğu ile birlikte değişkenlik gösterebilir. Rezervasyon Sahibi, bu rezervasyonu yaptırırken yukarıdaki belirtilen maddeleri okuduğunu, şartlarını anladığını ve kabul ettiğini beyan etmiş sayılır.
Yükleniyor. Lütfen Bekleyin
Yükleniyor. Lütfen Bekleyin
Yükleniyor. Lütfen Bekleyin