DORANA TURIZM VE YAKIN DOĞU KOLEJİ İŞBİRLİĞİNDE NASA KENNEDY SPACE CENTER UZAY BİLİM TURU DÜZENLENDİ

Kategori: Haberler | Yayınlanma tarihi: 2020-02-24 16:18:33 |


DORANA TURIZM VE YAKIN DOĞU KOLEJİ İŞBİRLİĞİNDE NASA KENNEDY SPACE CENTER UZAY BİLİM TURU DÜZENLENDİ

Dorana Turizm ve Yakın Doğu Koleji İşbirliğinde Nasa Kennedy Space Center Uzay Bilim Turu Düzenledi


Dorana Turizm ve Yakın Doğu Koleji işbirliğinde 9-16 Şubat tarihleri arasında, kolej öğrencilerine NASA Kennedy Space Center Uzay Bilim Turu düzenlendi.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen NASA Kennedy Space Center Uzay Bilim Turu, Yakın Doğu Koleji öğrencileri tarafından büyük ilgi gördü. Yakın Doğu Koleji öğrencilerinin hayallerini süsleyerek, dünya görüşlerini ve vizyonlarını değiştiren bilim turu için Dorana Turizm ve Yakın Doğu Koleji rüya gibi bir gezi programı düzenledi.

Gezide öğrenciler Miami, Orlando, Little Havana, South Beach, Universal Studios, Sea World, Millionaire’s Row ve Celebrity Homes gibi dünyaca ünlü bölgeleri gezme fırsatları yanısıra, Orlando Magic-Detriot Pistons NBA maçına katılıp basketbolun büyülü dünyasını izleme fırsatı yakaladılar. Öğrenciler, Kennedy Space Center’e giderek Uzay Mekiği Atlantis’i görme, fırlatma rampası deneyimini yaşama, 4D Marsa yolculuk serüveni, Mars’a iniş ve Mars’da yürüyüş simulasyonu deneyimleme imkanı buldular.

Ayrıca Yakın Doğu Koleji öğrencileri gerçek bir NASA Astronotuyla tanışıp, sohbet etme ve beraber öğle yemeği yeme fırsatı yakalayarak merak ettikleri konular hakkında soru sorma ayrıcalığı yaşadılar.

NASA gezisi ile Yakın Doğu Koleji öğrencilerine benzersiz bir deneyim sunduklarını söyleyen Dorana Turizm Pazarlama ve Organizasyon Birim Müdürü Hüseyin Mavili, öğrencilerin NASA gezisi deneyimlerinden sonra, eğitim hayatlarında bir adım öne çıkaracak olan tecrübelerinin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. NASA Bilim Turu düzenlemenin mutluluğu içerisinde olduklarını dile getiren Mavili, Dorana Turizm olarak bu gibi bilim ve araştırma turlarına önümüzdeki dönemlerde de devam edeceklerini ve farklı gezi programlarına öncülük edeceklerini söyledi.