DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI KIBRIS KONUSU KONGRESİ DÜZENLEDİ

Kategori: Haberler | Yayınlanma tarihi: 2019-06-20 15:56:19 | Güncellenme tarihi: 2019-06-21 08:08:37


DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI KIBRIS KONUSU KONGRESİ DÜZENLEDİ

DORANA TURIZM 2. ULUSLARARASI KIBRIS KONUSU KONGRESİ DÜZENLEDİ


Dorana Turizm, 01-03 Nisan tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2. Uluslararası Kıbrıs Konusu Kongresi’ni düzenledi.

Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş başkanlığında gerçekleştirilen kongre, 1997’den bu yana önemli yerel ve bölgesel gelişmeler ışığında Doğu Akdeniz'deki istikrar ve işbirliğinin yanı sıra Kıbrıs’taki siyasi çözüm sürecinin nasıl etkilendiğini analiz etmek amacıyla düzenlenmiştir.

Kongreye, T.C Dış İşleri Bakanlığı Genel Müdürü Sn. Çağatay Erciyes, T.C Lefkoşa Büyükelçisi Sn. Ali Murat Başçeri, KKTC Dış İşleri Bakanı Sn. Kudret Özersay, birçok emekli amiraller, önemli siyasetçiler ve devlet adamları katılarak kongrede görüşlerini bildirdiler.

Kongre ile ilgili açıklamalarda bulunan Dorana Turizm Pazarlama ve Organizasyon Birim Müdürü Hüseyin Mavili, edebiyat, eğitim, dil, iletişim, politika, ekonomi, turizm, tarih ve diğer konuların bu kongrenin kapsamında olduğunu kaydetti. Ülkemizde bilimsel ve akademik alandaki tüm organizasyonlara katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyleyen Mavili, 2. Uluslararası Kıbrıs Konusu Kongresi’nin bir parçası oldukları için gurur duyduklarını dile getirdi.